Untitled Document

NAJUSPEŠNEJŠI TRENERJI

Tudi v letošnji sezoni je Združenje košarkarskih trenerjev Slovenije izbralo najuspešnejše trenerje sezone in tekmovanja. Izbor je potekal na podlagi spletnega glasovanja članov. Dobitniki bodo prejeli plakete in priznanja v sklopu vidnejših košarkarskih dogodkov.

NAJUSPEŠNEJŠI TRENERJI SEZONE 2016 / 2017

Moška članska kategorija:
Igor Kokoškov (Evropski prvak s slovensko moško člansko reprezentanco)

Ženska članska kategorija:
Damir Grgič - 1. mesto v DP (Athlete Celje)

Moške mlajše starostne kategorije:
Dejan Čikić - 1. mesto v DP U19 (Helios Suns)

Ženske mlajše starostne kategorije:
Predrag Radović- 1. mesto v DP U17 (Grosuplje)

NAJUSPEŠNEJŠI TRENERJI TEKMOVANJA 2016 / 2017

TEKMOVANJE DOBITNIK
1. SKL MOŠKI Gašper Okorn - 1. mesto LIGA NKBM (Union Olimpija)
2. SKL MOŠKI Saša Dončič - 1. mesto 2. SKL (Ilirija)
3. SKL MOŠKI Igor Pučko - 1. mesto 3. SKL (Medvode)
4. SKL MOŠKI Luka Mittag - 1. mesto 4. SKL (Žoltasti Troti)
U19 FANTJE Dejan Čikić- 1. mesto DP (Helios Suns)
U19 DEKLETA Gašper Sluga - 1. mesto DP (Triglav)
U17 FANTJE Lojze Šiško (Državni prvak U17 Union Olimpija)
U17 DEKLETA Predrag Radović - 1. mesto DP(Grosuplje)
U15 FANTJE Peter Hojč - 3. mesto DP (Grosuplje)
U15 DEKLETA Alen Ploj - 1. mesto DP (Ilirija)
U13 FANTJE Aljaž Belingar - 1. mesto DP (Helios Suns)
U13 DEKLETA Eva Gogala - 1. mesto DP (Ilirija)

 


NAJUSPEŠNEJŠI TRENERJI SEZONE 2015 / 2016

Moška članska kategorija:
Sašo Filipovski (Državni in pokalni prvak Poljske, Stielmet Zielona Gora)

Ženska članska kategorija:
Damir Grgić (Državni prvak Slovenija, Athlete Celje)

Moške mlajše starostne kategorije:
Simon Petrov (Državni prvak U19, Krka Novo mesto)

Ženske mlajše starostne kategorije:
Damir Grgić (Državni prvak U19, Athlete Celje)

NAJUSPEŠNEJŠI TRENERJI TEKMOVANJA 2015 / 2016

TEKMOVANJE DOBITNIK
1. SKL MOŠKI Jakša Vulić (Državni prvak Slovenije, KK Helios SUNS)
2. SKL MOŠKI Boris Zrinski (1. mesto 2. SKL, Terme Olimia)
2. SKL ŽENSKE Stojan Fink (1. mesto 2. SKL ženske, Slovenske Konjice)
3. SKL MOŠKI Saša Dončič (1. mesto 3. SKL, Ilirija)
4. SKL MOŠKI Žiga Kovačič (1. mesto 4. SKL, Ježica)
U19 FANTJE Simon Petrov (Državni prvak U19, Krka)
U19 DEKLETA Damir Grgić (Državni prvak U19, Athlete Celje)
U17 FANTJE Lojze Šiško (Državni prvak U17, Union Olimpija)
U17 DEKLETA Grega Verčič (Državni prvak U17, Triglav)
U15 FANTJE Jakob Tratar (Državni prvak U15, ŠD Šentvid)
U15 DEKLETA Miro Majkič (Državni prvak U15, Triglav)
U13 FANTJE Andraž Ulčar (Grosuplje)
U13 DEKLETA Eva Gogala (Panter Ilirija)

RAZGLASITEV REZULTATOV ZA NAZIV NAJUSPEŠNEJŠI TRENER SEZONE IN TRENER TEKMOVANJA 2014/2015
Združenje košarkarskih trenerjev je tudi to sezono izvedlo glasovanje za naziv Najuspešnejši trener sezone. Trenerji so izbirali v štirih različnih kategorijah in sicer trenerja članov, članic ter trenerja mlajših kategorij moških in ženskih selekcij. Tokrat so trenerji za stanovskega kolega glasovali preko spleta.



NAJUSPEŠNEJŠI TRENERJI SEZONE
Najuspešnejši trener za sezono 2014/2015 člani: 
Dejan Mihevc, državni prvak s KK Tajfun Šentjur

Najuspešnejši trener za sezono 2014/2015 članice: 
Damir Grgić, državni prvak Slovenije, Athlete Celje

Najuspešnejši trener za sezono 2014/2015 moške mlajše kategorije: 
Dejan Čikić, državni prvak U17, Helios Domžale

Najuspešnejši trener za sezono 2014/2015 ženske mlajše kategorije: 
Damir Grgić, državni prvak U19, Athlete Celje

TRENERJI TEKMOVANJA
Najuspešnejši trener 2. SKL
Gašper Potočnik, 1. mesto 2. SKL, LTH Castings

Najuspešnejši trener 2. SKL ŽENSKE
Uroš Meden, 1. mesto 2. SKL ženske, Odeja

Najuspešnejši trener 3. SKL
Miro Jurić, 1. mesto 3. SKL, Mesarija Prunk Sežana

Najuspešnejši trener 4. SKL
Mitja Smole, 1. mesto 4. SKL, Ilirija

Najuspešnejši trener U19 FANTJE
Gašper Potočnik, državni prvak U19, Union Olimpija

Najuspešnejši trener U19 DEKLETA
Damir Grgić, državni prvak U19, Athlete Celje

Najuspešnejši trener U17 FANTJE
Dejan Čikić, državni prvak U17, Helios Domžale
 
Najuspešnejši trener U17 DEKLETA
Slavko Duščak, državni prvak U17, Grosuplje

Najuspešnejši trener U15 FANTJE
Lojze Šiško, državni prvak U15, Union Olimpija

Najuspešnejši trener U15 DEKLETA
Robi Matevžič, državni prvak U15, Konjice

Najuspešnejši trener U13 FANTJE
Jaka Šiberle, LTH Castings

Najuspešnejši trener U13 DEKLETA
Nataša Haskić, Ilirija

Vsem dobitnikom priznanj iskreno čestitamo in jim želimo, da svoje kvalitetno delo nadaljujejo in nadgrajujejo tudi v prihodnje. O podelitvi bodo pravočasno obveščeni preko elektronske pošte.
Med oddanimi glasovi smo izžrebali dobitnika fotoaparata SONY DSC W810. S fotografijo se bo v prihodnje ukvarjal Mitja Gomboc.

 


RAZGLASITEV REZULTATOV ZA NAZIV NAJUSPEŠNEJŠI TRENER SEZONE 2013 / 2014

Združenje košarkarskih trenerjev je tudi to sezono izvedlo glasovanje za naziv Najuspešnejši trener sezone. Trenerji so izbirali v štirih različnih kategorijah in sicer trenerja članov, članic ter trenerja mlajših kategorij moških in ženskih selekcij. Tokrat so trenerji za stanovskega kolega glasovali preko spleta. Med 159 prejetimi glasovi je bilo 147 veljavnih. Rezultati so sledeči:

Najuspešnejši trener za sezono 2013/2014 člani:
1. mesto Aleksandar Džikić (1. mesto v članski kategoriji z ekipo Krka Novo mesto) (72 glasov)
2. mesto Zmago Sagadin (3. mesto v članski kategoriji z ekipo Helios Domžale) (45 glasov)
3. mesto Aleš Pipan (2. mesto v članski kategoriji z ekipo Union Olimpija) (18 glasov)
Za druge je skupno glasovalo 12 trenerjev.

Najuspešnejši trener za sezono 2013/2014 članice:
1. mesto Damir Grgič (1. mesto v članski kategoriji z ekipo ŽKK Athlete Celje) (110 glasov)
2. mesto Tomo Orešnik (2. mesto v članski kategoriji z ekipo ŽKK Triglav) (27 glasov)
3. mesto Mladen Rajić (3. mesto v članski kategoriji z ekipo ŽKK Grosuplje) (6 glasov)
Za druge so skupno glasovali 4 trenerji.

Najuspešnejši trener za sezono 2013/2014 moške mlajše kategorije:
1. mesto Teo Hojč (1. mesto v mladinski konkurenci z ekipo Krka Novo mesto) (91 glasov)
2. mesto Rok Dežman (1. mesto v kadetski konkurenci z ekipo Union Olimpija) (31 glasov)
3. mesto Matej Štokar (1. mesto v pionirski konkurenci U-14, z ekipo Krka Novo mesto) (17 glasov)
Za druge je skupno glasovalo 7 trenerjev.

Najuspešnejši trener za sezono 2013/2014 ženske mlajše kategorije:
1. mesto Damir Grgić (1. mesto v mladinski konkurenci, z ekipo Athlete Celje) (90 glasov)
2. mesto Gašper Sluga (2. mesto v mladinski konkurenci, z ekipo ŽKK Triglav) (29 glasov)
3. mesto Velikonja Vlado (3. mesto v mladinski konkurenci, z ekipo ŽKK Domžale) (24 glasov)
Za druge so skupno glasovali 4 trenerji. 

 


RAZGLASITEV REZULTATOV ZA NAZIV NAJUSPEŠNEJŠI TRENER SEZONE 2012 / 2013

Združenje košarkarskih trenerjev je tudi to sezono izvedlo glasovanje za naziv Najuspešnejši trener sezone. Trenerji so izbirali v štirih različnih kategorijah in sicer trenerja članov, članic ter trenerja mlajših kategorij moških in ženskih selekcij. Tokrat so trenerji za stanovskega kolega glasovali preko spleta. Med 183 prejetimi glasovi je bilo 154 veljavnih. 

Najuspešnejši trener za sezono 2012 / 2013 člani: 
1. mesto Gašper Potočnik 69 glasov (1. mesto v članski kategoriji z ekipo KK Krka Novo mesto)
2. mesto Igor Kuzma 53 glasov (3. mesto v članski kategoriji z ekipo KK Maribor Messer)
3. mesto Mirsad Alilović 10 glasov (2. mesto v članski kategoriji z ekipo KK Union Olimpija)
Za druge  je skupno glasovalo 21 trenerjev. 

Najuspešnejši trener za sezono 2012 / 2013 članice: 

1. mesto Damir Grgič 101 glas (1. mesto v članski kategoriji z ekipo ŽKK Athlete Celje)
2. mesto Tomo Orešnik 36 glasov (2. mesto v članski kategoriji z ekipo ŽKK Triglav)
3. mesto Mladen Rajić 12 glasov (3. mesto v članski kategoriji z ekipo ŽKK Grosuplje)
Za druge  so skupno glasovali 4 trenerji. 

Najuspešnejši trener za sezono 2012 / 2013 moške mlajše kategorije: 

1. mesto Dejan Čikić 102 glasova (1. mesto v mladinski konkurenci z ekipo Helios Domžale)
2. mesto Leon Stipaničev 24 glasov (1. mesto v kadetski konkurenci z ekipo Krka Novo mesto)
3. mesto Matic Trampuš 19 glasov (1. mesto v pionirski konkurenci U-14, z ekipo Slovan)
Za druge  je skupno glasovalo 8 trenerjev. 

Najuspešnejši trener za sezono 2012 / 2013 ženske mlajše kategorije: 

1. mesto Damir Grgič 86 glasov (1. mesto v mladinski konkurenci, z ekipo Athlete Celje)
2. mesto Luka Hrovatin 58 glasov (2. mesto v mladinski konkurenci, z ekipo Grosuplje)
Za druge  je skupno glasovalo 9 trenerjev.
 

PREJEMNIKI PLAKET ZKTS (ZGODOVINA)         

Sezona 1996/97 – izbrani na Skupščini ZKTS v Kranjski gori  (28.08.1997):       
člani   SAGADIN Zmago                        
mlajših moških   BRODNIK Bojan
članice   RAVNIKAR Sergej                              
mlajših ženskih   VELIKONJA Vlado

Sezona 1997/98  – izbrani na Skupščini ZKTS v Kranjski gori  (29.08.1998)
člani   SAGADIN Zmago                        
mlajših moških   JONTES Tomaž
članice   DEDEK David                           
mlajših ženskih   VELIKONJA Vlado

Sezona 1998/99  – izbrani na Skupščini ZKTS v Kranjski gori  (28.08.1999)
člani   SAGADIN Zmago                        
mlajših moških   IBIŠI Džemo
članice   MILOVIĆ Predrag                                
mlajših ženskih   RAČIČ Vili

Sezona 1999/2000 – izbrani na Skupščini ZKTS v Kranjski gori  (02.09.2000)
člani   SAGADIN Zmago                        
mlajših moških   MARTIČ Zoran
članice   CIGLAR Željko                         
mlajših ženskih   VELIKONJA Vlado

Sezona 2000/2001  – izbrani na Skupščini ZKTS v Kranjski gori  (15.09.2001)
člani   SAGADIN Zmago                        
mlajših moških   MARTIČ Zoran
članice   BUKVIČ Dragomir                               
mlajših ženskih   BESTER Srečko

Sezona 2001/2002  – potrjeni na Skupščini ZKTS v Kopru  (14.09.2002)
prejeli prvi trenerji klubskih ekip za osvojeno prvo mesto na prvenstvu  SLO:   
SAGADIN Zmago – člani  /KK U.Olimpija Lj./,
KISELA Sašo – mlajši člani  in  kadeti »A«  /KK Domžale/,
STIPANIČEV Leon – mladinci /KK Krka Novo mesto/,
VARDIČ Goran – pionirji /KK Krka »A« Novo mesto/,
BUKVIČ Dragomir – članice /ŽKD Lek Ježica Lj./,
VELIKONJA Vlado – mladinke /ŽKD Ježica Lj./,
TOPOLOVEC Barbara – kadetinje /ŽKD R.C. Maribor/ in
KLEMENČIČ Drago – pionirke /ŽKK Šentvid Lj./.          

trener SLO - BEČIROVIČ Memi  za 2. mesto SLO ml-ci'84 na EP.

Sezona 2002/2003  –  na Skupščini ZKTS v  Mariboru  (13.09.2003) je bil  po glasovanju za
plaketo »najuspešnejši trener sezone 2002/2003«,   izbran  trener
Tomo MAHORIČ, ki je vodil člane KK U.Olimpije Lj.

Sezona 2003/2004  –  na Skupščini ZKTS v  Mariboru  (02.10.2004) sta bila  po glasovanju za
plaketo »najuspešnejši trener sezone 2003/04«  izbrana:
za moško kategorijo:   PIPAN Aleš  /člani KK Pivovarna Laško/  
za žensko kategorijo:   ZRINSKI Boris /čl-ice ŽKK Merkur Celje/

Sezona 2004/2005 – po določilih na novo sprejetega  »Pravilnika o proglasitvi najuspešnejših
trenerjev Slovenije v pretekli tekmovalni sezoni – TRENER LETA«  so bili     na Skupščini ZKTS v Mariboru 01.10.2005 po glasovanju izbrani:
najuspešnejši trener 2004/05 v moški članski kategoriji:
Aleš  PIPAN /selektor SLO člani in trener KD Slovan Ljubljana/,
najuspešnejši trener  2004/05 v ženski članski kategoriji:
Boris  ZRINSKI /selektor SLO čl-ice in trener ŽKK Merkur Celje/,
najuspešnejši trener 2004/05 v moških mlajših starostnih kategorijah:
Gašper  KOLMAN  /trener mladih pri KK U.Olimpija Ljubljana/  in
najuspešnejši trener 2004/05 v ženskih mlajših starostnih  kategorijah:
Damir  GRGIČ  /trener pri ženskem KK Studio Jin Jang Trbovlje/.

Sezona 2005/2006 – na  3. redni letni Skupščini ZKTS v Portorožu (23.09.2006) so bili na
podlagi glasovanja prisotnih trenerjev izbrani naslednji  in to za
najuspešnejši trener 2005/06 v moški članski kategoriji,
Aleš  PIPAN /selektor SLO člani in trener KD Slovan Ljubljana/,
najuspešnejši trener  2005/06 v ženski članski kategoriji,
Vlado VELIKONJA /trener Ženskega KD Ježica Ljubljana/,
najuspešnejši trener 2005/06 v moških mlajših starostnih kategorijah,
Mirsad ALILOVIČ  /trener mladih pri KD Slovan Ljubljana/,
najuspešnejši trener 2005/06 v ženskih mlajših starostnih  kategorijah,
Vlado VELIKONJA /trener Ženskega KD Ježica Ljubljana/.

Sezona 2006/2007 – na  4. /volilni/ letni Skupščini ZKTS v Radovljici (22.09.2007) so bili na
podlagi glasovanja prisotnih trenerjev izbrani naslednji  in to za:
a)  najuspešnejši trener 2006/07 v moški članski kategoriji,
Mehmed  BEČIROVIĆ  /trener članov pri KK Helios Domžale/,
b)    najuspešnejši trener  2006/07 v ženski članski kategoriji,
Goran  JOVANOVIČ  /trener članic KK Kranjska Gora »HIT«/,
c)    najuspešnejši trener 2006/07 v moških mlajših starostnih kategorijah,
Mirsad  ALILOVIČ  /selektor SLO do 20 let in pomočnik SLO člani/,
najuspešnejši trener 2006/07 v ženskih mlajših starostnih  kategorijah,
Damir  GRGIČ  /trener KK Trbovlje in selektor SLO ženske do 16 let/.

Sezona 2007/2008 – na  1. redni letni Skupščini ZKTS v Murski Soboti (06.09.2008) so bili na
podlagi glasovanja prisotnih trenerjev izbrani naslednji  in to za:
najuspešnejši trener 2007/08 v moški članski kategoriji,
Aleksander  DŽIKIĆ  /trener članov KK Union Olimpija Ljubljana/,
najuspešnejši trener  2007/08 v ženski članski kategoriji,
Željko  CIGLAR  /trener članic ŽKK Merkur Celje/,
najuspešnejši trener 2007/08 v moških mlajših starostnih kategorijah,
Mirsad ALILOVIČ  /trener mladih pri KD Slovan Ljubljana/,
najuspešnejši trener 2007/08 v ženskih mlajših starostnih  kategorijah,
Damir  GRGIČ  /trener mladih ŽKK M. Celje in SLO ml-ke do 18 let.

Sezona 2008/2009 – na  2. redni letni Skupščini ZKTS v Kranjski Gori (20.06.2009) so bili na
podlagi glasovanja prisotnih trenerjev izbrani naslednji  in to za:
najuspešnejši trener 2008/09 v moški članski kategoriji,
Jurij  ZDOVC  /trener članov KK Union Olimpija Ljubljana/,
najuspešnejši trener  2008/09 v ženski članski kategoriji,
Darko  MIRT  /trener ŽKD  Maribor »AJM«/,
najuspešnejši trener 2008/09 v moških mlajših starostnih kategorijah,
Bojan  MATIJEVIČ  /trener mladih KŠ Primorac-Branik Maribor/,
najuspešnejši trener 2008/09 v ženskih mlajših starostnih  kategorijah,
Damir  GRGIČ  /trener mladih ŽKK M. Celje in SLO članice/.

Sezona 2009/2010 – na  3. redni letni Skupščini ZKTS v Kranjski Gori (19.06.2010) so bili na
podlagi glasovanja prisotnih trenerjev izbrani naslednji  in to za:  
najuspešnejši trener 2009/10 v moški članski kategoriji,
Jurij  ZDOVC  /trener članov KK Union Olimpija Ljubljana/,
najuspešnejši trener  2009/10 v ženski članski kategoriji,
Goran  JOVANOVIČ  /trener članic KK Kranjska Gora »HIT«/,
najuspešnejši trener 2009/10 v moških mlajših starostnih kategorijah,
Luka  BASSIN  /trener mladih pri KK Union Olimpija Ljubljana/,
najuspešnejši trener 2009/10 v ženskih mlajših starostnih  kategorijah,
Damir  GRGIČ  /trener mladih ŽKK Merkur Celje/.

Sezona 2010/2011 – na  4. redni letni Skupščini ZKTS v Ljubljani (07.08.2011) so bili na
podlagi glasovanja prisotnih trenerjev izbrani naslednji  in to za:
najuspešnejši trener 2010/11 v moški članski kategoriji,
Aleksander  DŽIKIĆ  /trener članov KK Krka Novo mesto/,
najuspešnejši trener  2010/11 v ženski članski kategoriji,
Damir  GRGIČ  /trener Ženskem KK Celje/,
najuspešnejši trener 2010/11 v moških mlajših starostnih kategorijah,
Dejan  ČIKIĆ  /trener mladih KK Domžale/,
najuspešnejši trener 2010/11 v ženskih mlajših starostnih  kategorijah,
Teo  HOJČ  /trener Ženskega KK Grosuplje/.

Sezona 2011/2012 – na podlagi glasovanja prisotnih trenerjev na licenčnem seminarju v
Zrečah,  22. in 23.09.2013,  so bili izbrani naslednji  in to za:
najuspešnejši trener 2011/12 v moški članski kategoriji,
Aleksander  SEKULIČ,   kot trener članov pri KK Krka Novo mesto,
najuspešnejši trener  2011/12 v ženski članski kategoriji,
Damir  GRGIČ,  kot trener članic pri Ženskem KK Celje Athlete,
najuspešnejši trener 2011/12 v moških mlajših starostnih kategorijah,
Dejan  GAŠPARIN,  kot trener mladih pri KK Krka Novo mesto
najuspešnejši trener 2011/12 v ženskih mlajših starostnih  kategorijah,
Teo  HOJČ,  kot trener mladih pri Ženskem KK Grosuplje.

Sezona 2012/2013 – na podlagi spletnega glasovanja trenerjev  (v času od 15. do 23.10.2013 je
bilo prejetih 183 glasov – od tega veljavnih 154) so bili izbrani naslednji    
in to za:
najuspešnejši trener 2012/13 v moški članski kategoriji,
Gašper  POTOČNIK  /trener članov KK Krka Novo mesto – 1. mesto/,
najuspešnejši trener  2012/13 v ženski članski kategoriji,
Damir  GRGIČ  /trener v Ženskem KK  Athlete Celje – 1. mesto/,
najuspešnejši trener 2012/13 v moških mlajših starostnih kategorijah,
Dejan  ČIKIĆ  /trener mladih KK Domžale/,
najuspešnejši trener 2012/13 v ženskih mlajših starostnih  kategorijah,
Damir  GRGIČ  /trener v Ženskem KK  Athlete Celje/,          



Od leta 1999 dalje se podeljuje tudi »POSEBNA PLAKETA« za  dolgoletno strokovno delo z mladimi v košarki;  za izbor trenerja je pristojen izvršni odbor ZKTS,     dosedanji dobitniki pa so:

                       
v letu  1999     PEČE Aleš iz Ljubljane,

v letu  2000     KAIZER Zlatko iz Maribora,

v letu  2001     FRELIH Velibor iz Maribora  ter   
BRUMEN Peter  iz Ljubljane za uspehe reprezentance SLO
gluhi na Olimpijadi  in ekipe veteranov na 6. SP v Lj.,

v letu  2002     RAČIČ Vili iz Ljubljane,

v letu  2003     VIRT Oto iz Trbovelj,

v letu  2004     PENKO Peter iz Maribora, 

v letu  2005     BOHINC Tone  iz Medvod,

v letu 2006      ŽAGAR  Andrej  iz Ljubljane,

v letu 2007      HERKSEL  Vojko  iz Ljubljane,

v letu 2008      ČEPIN  Mile  iz  Celja,

v letu 2009      FABJAN  Boris  iz  Črnomlja,

v letu 2010      DRVARIČ  Janez  iz  Ljubljane,

v letu 2011      RIBNIKAR  Janez  iz Ljubljane.

za leto 2012 in 2013   plaketa ni bila podeljena!