Tudi letos so trenerji izbirali najboljše trenerje sezone in trenerje tekmovanj. Po spletnem glasovanju so to postali spodnji trenerji:
Člani Združenja košarkarskih trenerjev so tudi letos glasovali za najuspešnejše trenerje sezone in tekmovanja. Glasovalo je preko 180 članov in izbrali so spodnje trenerje in trenerke:
TRENERJI SEZONE 2017 / 2018
Moška članska kategorija:
Zoran Martič (Državni prvak Petrol Olimpija)
Ženska članska kategorija:
Damir Grgič - 1. mesto v DP (Cinkarna Celje)
Moške mlajše kategorije:
Dejan Čikić - 1. mesto v DP U19 (Helios Suns)
Ženske mlajše kategorije:
Eva Gogala- 1. mesto v DP U15 (Akson Ilirija)
TRENERJI TEKMOVANJA 2017 / 2018
2. SKL MOŠKI
Tihomir Tabak - 1. mesto 2. SKL (Terme Olimia Podčetrtek)
3. SKL MOŠKI
Luka Mittag - 1. mesto 3. SKL (Troti)
4. SKL MOŠKI
Uroš Grešak - 1. mesto 4. SKL (Vojnik)
U19 Fantje
Dejan Čikić- 1. mesto DP (Helios Suns)
U17 Fantje
Miro Alilović - 1. mesto DP (Sixt Primorska)
U15 Fantje
Gašper Papež - 1. mesto DP (Helios Suns)
U13 Fantje
Aljaž Belingar - 1. mesto DP (Helios Suns)
U19 Dekleta
Jure Krajnc - 1. mesto DP (Cinkarna Celje)
U17 Dekleta
Jure Krajnc - 1. mesto DP (Cinkarna Celje)
U15 Dekleta
Eva Gogala - 1. mesto DP (Akson Ilirija)
U13 Dekleta
Luka Trpin - 1. mesto DP (Ježica)
Tudi v letošnji sezoni je Združenje košarkarskih trenerjev Slovenije izbralo najuspešnejše trenerje sezone in tekmovanja. Izbor je potekal na podlagi spletnega glasovanja članov. Dobitniki bodo prejeli plakete in priznanja v sklopu vidnejših košarkarskih dogodkov.
Moška članska kategorija:
Igor Kokoškov (Evropski prvak s slovensko moško člansko reprezentanco)
Ženska članska kategorija:
Damir Grgič - 1. mesto v DP (Athlete Celje)
Moške mlajše starostne kategorije:
Dejan Čikić - 1. mesto v DP U19 (Helios Suns)
Ženske mlajše starostne kategorije:
Predrag Radović- 1. mesto v DP U17 (Grosuplje)
TEKMOVANJE | DOBITNIK |
1. SKL MOŠKI | Gašper Okorn - 1. mesto LIGA NKBM (Union Olimpija) |
2. SKL MOŠKI | Saša Dončič - 1. mesto 2. SKL (Ilirija) |
3. SKL MOŠKI | Igor Pučko - 1. mesto 3. SKL (Medvode) |
4. SKL MOŠKI | Luka Mittag - 1. mesto 4. SKL (Žoltasti Troti) |
U19 FANTJE | Dejan Čikić- 1. mesto DP (Helios Suns) |
U19 DEKLETA | Gašper Sluga - 1. mesto DP (Triglav) |
U17 FANTJE | Lojze Šiško (Državni prvak U17 Union Olimpija) |
U17 DEKLETA | Predrag Radović - 1. mesto DP(Grosuplje) |
U15 FANTJE | Peter Hojč - 3. mesto DP (Grosuplje) |
U15 DEKLETA | Alen Ploj - 1. mesto DP (Ilirija) |
U13 FANTJE | Aljaž Belingar - 1. mesto DP (Helios Suns) |
U13 DEKLETA | Eva Gogala - 1. mesto DP (Ilirija) |
Moška članska kategorija:
Sašo Filipovski (Državni in pokalni prvak Poljske, Stielmet Zielona Gora)
Ženska članska kategorija:
Damir Grgić (Državni prvak Slovenija, Athlete Celje)
Moške mlajše starostne kategorije:
Simon Petrov (Državni prvak U19, Krka Novo mesto)
Ženske mlajše starostne kategorije:
Damir Grgić (Državni prvak U19, Athlete Celje)
TEKMOVANJE | DOBITNIK |
1. SKL MOŠKI | Jakša Vulić (Državni prvak Slovenije, KK Helios SUNS) |
2. SKL MOŠKI | Boris Zrinski (1. mesto 2. SKL, Terme Olimia) |
2. SKL ŽENSKE | Stojan Fink (1. mesto 2. SKL ženske, Slovenske Konjice) |
3. SKL MOŠKI | Saša Dončič (1. mesto 3. SKL, Ilirija) |
4. SKL MOŠKI | Žiga Kovačič (1. mesto 4. SKL, Ježica) |
U19 FANTJE | Simon Petrov (Državni prvak U19, Krka) |
U19 DEKLETA | Damir Grgić (Državni prvak U19, Athlete Celje) |
U17 FANTJE | Lojze Šiško (Državni prvak U17, Union Olimpija) |
U17 DEKLETA | Grega Verčič (Državni prvak U17, Triglav) |
U15 FANTJE | Jakob Tratar (Državni prvak U15, ŠD Šentvid) |
U15 DEKLETA | Miro Majkič (Državni prvak U15, Triglav) |
U13 FANTJE | Andraž Ulčar (Grosuplje) |
U13 DEKLETA | Eva Gogala (Panter Ilirija) |
RAZGLASITEV REZULTATOV ZA NAZIV NAJUSPEŠNEJŠI TRENER SEZONE IN TRENER TEKMOVANJA 2014/2015
Združenje košarkarskih trenerjev je tudi to sezono izvedlo glasovanje za naziv Najuspešnejši trener sezone. Trenerji so izbirali v štirih različnih kategorijah in sicer trenerja članov, članic ter trenerja mlajših kategorij moških in ženskih selekcij. Tokrat so trenerji za stanovskega kolega glasovali preko spleta.
NAJUSPEŠNEJŠI TRENERJI SEZONE
Najuspešnejši trener za sezono 2014/2015 člani:
Dejan Mihevc, državni prvak s KK Tajfun Šentjur
Najuspešnejši trener za sezono 2014/2015 članice:
Damir Grgić, državni prvak Slovenije, Athlete Celje
Najuspešnejši trener za sezono 2014/2015 moške mlajše kategorije:
Dejan Čikić, državni prvak U17, Helios Domžale
Najuspešnejši trener za sezono 2014/2015 ženske mlajše kategorije:
Damir Grgić, državni prvak U19, Athlete Celje
TRENERJI TEKMOVANJA
Najuspešnejši trener 2. SKL
Gašper Potočnik, 1. mesto 2. SKL, LTH Castings
Najuspešnejši trener 2. SKL ŽENSKE
Uroš Meden, 1. mesto 2. SKL ženske, Odeja
Najuspešnejši trener 3. SKL
Miro Jurić, 1. mesto 3. SKL, Mesarija Prunk Sežana
Najuspešnejši trener 4. SKL
Mitja Smole, 1. mesto 4. SKL, Ilirija
Najuspešnejši trener U19 FANTJE
Gašper Potočnik, državni prvak U19, Union Olimpija
Najuspešnejši trener U19 DEKLETA
Damir Grgić, državni prvak U19, Athlete Celje
Najuspešnejši trener U17 FANTJE
Dejan Čikić, državni prvak U17, Helios Domžale
Najuspešnejši trener U17 DEKLETA
Slavko Duščak, državni prvak U17, Grosuplje
Najuspešnejši trener U15 FANTJE
Lojze Šiško, državni prvak U15, Union Olimpija
Najuspešnejši trener U15 DEKLETA
Robi Matevžič, državni prvak U15, Konjice
Najuspešnejši trener U13 FANTJE
Jaka Šiberle, LTH Castings
Najuspešnejši trener U13 DEKLETA
Nataša Haskić, Ilirija
Vsem dobitnikom priznanj iskreno čestitamo in jim želimo, da svoje kvalitetno delo nadaljujejo in nadgrajujejo tudi v prihodnje. O podelitvi bodo pravočasno obveščeni preko elektronske pošte.
Med oddanimi glasovi smo izžrebali dobitnika fotoaparata SONY DSC W810. S fotografijo se bo v prihodnje ukvarjal Mitja Gomboc.
RAZGLASITEV REZULTATOV ZA NAZIV NAJUSPEŠNEJŠI TRENER SEZONE 2013 / 2014
Združenje košarkarskih trenerjev je tudi to sezono izvedlo glasovanje za naziv Najuspešnejši trener sezone. Trenerji so izbirali v štirih različnih kategorijah in sicer trenerja članov, članic ter trenerja mlajših kategorij moških in ženskih selekcij. Tokrat so trenerji za stanovskega kolega glasovali preko spleta. Med 159 prejetimi glasovi je bilo 147 veljavnih. Rezultati so sledeči:
Najuspešnejši trener za sezono 2013/2014 člani:
1. mesto Aleksandar Džikić (1. mesto v članski kategoriji z ekipo Krka Novo mesto) (72 glasov)
2. mesto Zmago Sagadin (3. mesto v članski kategoriji z ekipo Helios Domžale) (45 glasov)
3. mesto Aleš Pipan (2. mesto v članski kategoriji z ekipo Union Olimpija) (18 glasov)
Za druge je skupno glasovalo 12 trenerjev.
Najuspešnejši trener za sezono 2013/2014 članice:
1. mesto Damir Grgič (1. mesto v članski kategoriji z ekipo ŽKK Athlete Celje) (110 glasov)
2. mesto Tomo Orešnik (2. mesto v članski kategoriji z ekipo ŽKK Triglav) (27 glasov)
3. mesto Mladen Rajić (3. mesto v članski kategoriji z ekipo ŽKK Grosuplje) (6 glasov)
Za druge so skupno glasovali 4 trenerji.
Najuspešnejši trener za sezono 2013/2014 moške mlajše kategorije:
1. mesto Teo Hojč (1. mesto v mladinski konkurenci z ekipo Krka Novo mesto) (91 glasov)
2. mesto Rok Dežman (1. mesto v kadetski konkurenci z ekipo Union Olimpija) (31 glasov)
3. mesto Matej Štokar (1. mesto v pionirski konkurenci U-14, z ekipo Krka Novo mesto) (17 glasov)
Za druge je skupno glasovalo 7 trenerjev.
Najuspešnejši trener za sezono 2013/2014 ženske mlajše kategorije:
1. mesto Damir Grgić (1. mesto v mladinski konkurenci, z ekipo Athlete Celje) (90 glasov)
2. mesto Gašper Sluga (2. mesto v mladinski konkurenci, z ekipo ŽKK Triglav) (29 glasov)
3. mesto Velikonja Vlado (3. mesto v mladinski konkurenci, z ekipo ŽKK Domžale) (24 glasov)
Za druge so skupno glasovali 4 trenerji.
RAZGLASITEV REZULTATOV ZA NAZIV NAJUSPEŠNEJŠI TRENER SEZONE 2012 / 2013
Sezona 1996/97 – izbrani na Skupščini ZKTS v Kranjski gori (28.08.1997):
člani SAGADIN Zmago
mlajših moških BRODNIK Bojan
članice RAVNIKAR Sergej
mlajših ženskih VELIKONJA Vlado
Sezona 1997/98 – izbrani na Skupščini ZKTS v Kranjski gori (29.08.1998)
člani SAGADIN Zmago
mlajših moških JONTES Tomaž
članice DEDEK David
mlajših ženskih VELIKONJA Vlado
Sezona 1998/99 – izbrani na Skupščini ZKTS v Kranjski gori (28.08.1999)
člani SAGADIN Zmago
mlajših moških IBIŠI Džemo
članice MILOVIĆ Predrag
mlajših ženskih RAČIČ Vili
Sezona 1999/2000 – izbrani na Skupščini ZKTS v Kranjski gori (02.09.2000)
člani SAGADIN Zmago
mlajših moških MARTIČ Zoran
članice CIGLAR Željko
mlajših ženskih VELIKONJA Vlado
Sezona 2000/2001 – izbrani na Skupščini ZKTS v Kranjski gori (15.09.2001)
člani SAGADIN Zmago
mlajših moških MARTIČ Zoran
članice BUKVIČ Dragomir
mlajših ženskih BESTER Srečko
Sezona 2001/2002 – potrjeni na Skupščini ZKTS v Kopru (14.09.2002)
prejeli prvi trenerji klubskih ekip za osvojeno prvo mesto na prvenstvu SLO:
SAGADIN Zmago – člani /KK U.Olimpija Lj./,
KISELA Sašo – mlajši člani in kadeti »A« /KK Domžale/,
STIPANIČEV Leon – mladinci /KK Krka Novo mesto/,
VARDIČ Goran – pionirji /KK Krka »A« Novo mesto/,
BUKVIČ Dragomir – članice /ŽKD Lek Ježica Lj./,
VELIKONJA Vlado – mladinke /ŽKD Ježica Lj./,
TOPOLOVEC Barbara – kadetinje /ŽKD R.C. Maribor/ in
KLEMENČIČ Drago – pionirke /ŽKK Šentvid Lj./.
trener SLO - BEČIROVIČ Memi za 2. mesto SLO ml-ci'84 na EP.
Sezona 2002/2003 – na Skupščini ZKTS v Mariboru (13.09.2003) je bil po glasovanju za
plaketo »najuspešnejši trener sezone 2002/2003«, izbran trener
Tomo MAHORIČ, ki je vodil člane KK U.Olimpije Lj.
Sezona 2003/2004 – na Skupščini ZKTS v Mariboru (02.10.2004) sta bila po glasovanju za
plaketo »najuspešnejši trener sezone 2003/04« izbrana:
za moško kategorijo: PIPAN Aleš /člani KK Pivovarna Laško/
za žensko kategorijo: ZRINSKI Boris /čl-ice ŽKK Merkur Celje/
Sezona 2004/2005 – po določilih na novo sprejetega »Pravilnika o proglasitvi najuspešnejših
trenerjev Slovenije v pretekli tekmovalni sezoni – TRENER LETA« so bili na Skupščini ZKTS v Mariboru 01.10.2005 po glasovanju izbrani:
najuspešnejši trener 2004/05 v moški članski kategoriji:
Aleš PIPAN /selektor SLO člani in trener KD Slovan Ljubljana/,
najuspešnejši trener 2004/05 v ženski članski kategoriji:
Boris ZRINSKI /selektor SLO čl-ice in trener ŽKK Merkur Celje/,
najuspešnejši trener 2004/05 v moških mlajših starostnih kategorijah:
Gašper KOLMAN /trener mladih pri KK U.Olimpija Ljubljana/ in
najuspešnejši trener 2004/05 v ženskih mlajših starostnih kategorijah:
Damir GRGIČ /trener pri ženskem KK Studio Jin Jang Trbovlje/.
Sezona 2005/2006 – na 3. redni letni Skupščini ZKTS v Portorožu (23.09.2006) so bili na
podlagi glasovanja prisotnih trenerjev izbrani naslednji in to za
najuspešnejši trener 2005/06 v moški članski kategoriji,
Aleš PIPAN /selektor SLO člani in trener KD Slovan Ljubljana/,
najuspešnejši trener 2005/06 v ženski članski kategoriji,
Vlado VELIKONJA /trener Ženskega KD Ježica Ljubljana/,
najuspešnejši trener 2005/06 v moških mlajših starostnih kategorijah,
Mirsad ALILOVIČ /trener mladih pri KD Slovan Ljubljana/,
najuspešnejši trener 2005/06 v ženskih mlajših starostnih kategorijah,
Vlado VELIKONJA /trener Ženskega KD Ježica Ljubljana/.
Sezona 2006/2007 – na 4. /volilni/ letni Skupščini ZKTS v Radovljici (22.09.2007) so bili na
podlagi glasovanja prisotnih trenerjev izbrani naslednji in to za:
a) najuspešnejši trener 2006/07 v moški članski kategoriji,
Mehmed BEČIROVIĆ /trener članov pri KK Helios Domžale/,
b) najuspešnejši trener 2006/07 v ženski članski kategoriji,
Goran JOVANOVIČ /trener članic KK Kranjska Gora »HIT«/,
c) najuspešnejši trener 2006/07 v moških mlajših starostnih kategorijah,
Mirsad ALILOVIČ /selektor SLO do 20 let in pomočnik SLO člani/,
najuspešnejši trener 2006/07 v ženskih mlajših starostnih kategorijah,
Damir GRGIČ /trener KK Trbovlje in selektor SLO ženske do 16 let/.
Sezona 2007/2008 – na 1. redni letni Skupščini ZKTS v Murski Soboti (06.09.2008) so bili na
podlagi glasovanja prisotnih trenerjev izbrani naslednji in to za:
najuspešnejši trener 2007/08 v moški članski kategoriji,
Aleksander DŽIKIĆ /trener članov KK Union Olimpija Ljubljana/,
najuspešnejši trener 2007/08 v ženski članski kategoriji,
Željko CIGLAR /trener članic ŽKK Merkur Celje/,
najuspešnejši trener 2007/08 v moških mlajših starostnih kategorijah,
Mirsad ALILOVIČ /trener mladih pri KD Slovan Ljubljana/,
najuspešnejši trener 2007/08 v ženskih mlajših starostnih kategorijah,
Damir GRGIČ /trener mladih ŽKK M. Celje in SLO ml-ke do 18 let.
Sezona 2008/2009 – na 2. redni letni Skupščini ZKTS v Kranjski Gori (20.06.2009) so bili na
podlagi glasovanja prisotnih trenerjev izbrani naslednji in to za:
najuspešnejši trener 2008/09 v moški članski kategoriji,
Jurij ZDOVC /trener članov KK Union Olimpija Ljubljana/,
najuspešnejši trener 2008/09 v ženski članski kategoriji,
Darko MIRT /trener ŽKD Maribor »AJM«/,
najuspešnejši trener 2008/09 v moških mlajših starostnih kategorijah,
Bojan MATIJEVIČ /trener mladih KŠ Primorac-Branik Maribor/,
najuspešnejši trener 2008/09 v ženskih mlajših starostnih kategorijah,
Damir GRGIČ /trener mladih ŽKK M. Celje in SLO članice/.
Sezona 2009/2010 – na 3. redni letni Skupščini ZKTS v Kranjski Gori (19.06.2010) so bili na
podlagi glasovanja prisotnih trenerjev izbrani naslednji in to za:
najuspešnejši trener 2009/10 v moški članski kategoriji,
Jurij ZDOVC /trener članov KK Union Olimpija Ljubljana/,
najuspešnejši trener 2009/10 v ženski članski kategoriji,
Goran JOVANOVIČ /trener članic KK Kranjska Gora »HIT«/,
najuspešnejši trener 2009/10 v moških mlajših starostnih kategorijah,
Luka BASSIN /trener mladih pri KK Union Olimpija Ljubljana/,
najuspešnejši trener 2009/10 v ženskih mlajših starostnih kategorijah,
Damir GRGIČ /trener mladih ŽKK Merkur Celje/.
Sezona 2010/2011 – na 4. redni letni Skupščini ZKTS v Ljubljani (07.08.2011) so bili na
podlagi glasovanja prisotnih trenerjev izbrani naslednji in to za:
najuspešnejši trener 2010/11 v moški članski kategoriji,
Aleksander DŽIKIĆ /trener članov KK Krka Novo mesto/,
najuspešnejši trener 2010/11 v ženski članski kategoriji,
Damir GRGIČ /trener Ženskem KK Celje/,
najuspešnejši trener 2010/11 v moških mlajših starostnih kategorijah,
Dejan ČIKIĆ /trener mladih KK Domžale/,
najuspešnejši trener 2010/11 v ženskih mlajših starostnih kategorijah,
Teo HOJČ /trener Ženskega KK Grosuplje/.
Sezona 2011/2012 – na podlagi glasovanja prisotnih trenerjev na licenčnem seminarju v
Zrečah, 22. in 23.09.2013, so bili izbrani naslednji in to za:
najuspešnejši trener 2011/12 v moški članski kategoriji,
Aleksander SEKULIČ, kot trener članov pri KK Krka Novo mesto,
najuspešnejši trener 2011/12 v ženski članski kategoriji,
Damir GRGIČ, kot trener članic pri Ženskem KK Celje Athlete,
najuspešnejši trener 2011/12 v moških mlajših starostnih kategorijah,
Dejan GAŠPARIN, kot trener mladih pri KK Krka Novo mesto
najuspešnejši trener 2011/12 v ženskih mlajših starostnih kategorijah,
Teo HOJČ, kot trener mladih pri Ženskem KK Grosuplje.
Sezona 2012/2013 – na podlagi spletnega glasovanja trenerjev (v času od 15. do 23.10.2013 je
bilo prejetih 183 glasov – od tega veljavnih 154) so bili izbrani naslednji
in to za:
najuspešnejši trener 2012/13 v moški članski kategoriji,
Gašper POTOČNIK /trener članov KK Krka Novo mesto – 1. mesto/,
najuspešnejši trener 2012/13 v ženski članski kategoriji,
Damir GRGIČ /trener v Ženskem KK Athlete Celje – 1. mesto/,
najuspešnejši trener 2012/13 v moških mlajših starostnih kategorijah,
Dejan ČIKIĆ /trener mladih KK Domžale/,
najuspešnejši trener 2012/13 v ženskih mlajših starostnih kategorijah,
Damir GRGIČ /trener v Ženskem KK Athlete Celje/,
v letu 1999 PEČE Aleš iz Ljubljane,
v letu 2000 KAIZER Zlatko iz Maribora,
v letu 2001 FRELIH Velibor iz Maribora ter
BRUMEN Peter iz Ljubljane za uspehe reprezentance SLO
gluhi na Olimpijadi in ekipe veteranov na 6. SP v Lj.,
v letu 2002 RAČIČ Vili iz Ljubljane,
v letu 2003 VIRT Oto iz Trbovelj,
v letu 2004 PENKO Peter iz Maribora,
v letu 2005 BOHINC Tone iz Medvod,
v letu 2006 ŽAGAR Andrej iz Ljubljane,
v letu 2007 HERKSEL Vojko iz Ljubljane,
v letu 2008 ČEPIN Mile iz Celja,
v letu 2009 FABJAN Boris iz Črnomlja,
v letu 2010 DRVARIČ Janez iz Ljubljane,
v letu 2011 RIBNIKAR Janez iz Ljubljane.
za leto 2012 in 2013 plaketa ni bila podeljena!